Nastavljeno natjecanje, pobjede Borca i Tatrana

Nakon EP u Srbiji, vraćamo se uzbuđenjima na SEHA parketima. Jedno takvo vidjeli smo u Banja luci gdje je domaći Borac uspio svladati Lovćen. Tatran je bez puno muke prohujao Ljubuškim i upisao nove bodove u lovu na "Final 4".

Izviđač - Tatran

Utakmicom Borca M:TEL i Lovćena nastavljeno je natjecanje u našoj ligi. Bila je to zaostala utakmica koja se trebala igrati u sklopu 13. kola. Oba protivnika nalaze se u sredini tablice pa je i to garantiralo uzbudljiv meč. I bio je, gosti s Cetinja moticviranije su ušli u utakmicu i na poluvremenu vodili s velikih 4 gola prednosti, 7:11. No domaći se bude u drugom dijelu i uspijevaju preokrenuti rezultat te ubilježiti 6. ovosezonsku pobjedu za konačnih 25:24. Do nje su ih predvodili Marko Panić sa 7 i Ivan Karačić sa 6 golova, golman Bojan Ljubišić imao je 13 obrana. Kod gostiju, mladi 18-godišnji vratar Nebojša Simić čak 16 obrana dok su po 5 golova postigli Igor Marković, Nemanja Grbović i Ivan Perišić. Jedini slovački predstavnik u SEHA ligi, Tatran iz Prešova, ubilježio je novu pobjedu na putu prema "Final 4". Domaći Izviđač u Ljubuškom nije imao nikakve šanse. Slovaci su se od početka postavili čvrsto u obrani što su pratili efikasnošću u napadu i već nakon 15-ak minuta imali su velikih 6 golova prednosti. Do kraja prvog poluvremena još su je malo i povećali na +7, 12:19. U drugom dijelu trener Slovaka Đorđe Rašić dao je prigodu svim svojim igračima, svi su se upisali u strijelce i Slovaci svakako mogu biti zadovoljni novom pobjedom koja ih je vratila na 3. mjesto ljestvice. U konačnih 27:36 najefikasniji u redovima Tatrana bili su Dainis Kristopans, Ante Kukrika i Radoslav Antl s po 6 golova dok je kod domaćih najraspoloženiji bio Senjanin Burić s 8 golova.