Metalurg jedva prošao Cetinje, Izviđač "vratio" Zvezdi, Borcu bosanski derbi

Lovćen nije uspio iznenaditi favorizirani Metalurg (20:21), Crvena Zvezda nije uspjela drugi put svladati Izviđač Mi Grupu (24:26), Borac m:tel uvjerljivo protiv Bosne BH Telekom (36:14)

Metalurg

Novo SEHA uzbuđenje viđeno je na Cetinju. Samo 5 sekundi dijelilo je Lovćen od boda, koji prema prikazanom ne bi bio nezaslužen. No Filip Mirkulovski bio je koncentriran do kraja i golom u samoj završnici donio je Metalurgu važna 3 boda u borbi za plasman na "Final 4". Početak utakmice protekao je u dominaciji Lovćena. Motivirani domaćin odlično je igrao u obrani u 15. su minuti vodili 5:1, u 27. imali 11:6 no Metalurg do kraja poluvremena smanjuje na podnošljivih 11:9. Razlog pada domaćih svakako treba tražiti u ozljedi jednog od najboljih obrambenih igrača Lovćena Gorana Lasice u 25. minuti. Metalurg u potpunosti preokreće utakmicu u 43. minuti kada su prvi put uspjeli povesti 16:15. No domaći opet vraćaju prednost s tri uzastopna gola, a u 56. minuti Metalurgov Velko Markoski pogađa za 18:19.  Uzbuđenjima tu nije bio kraj. U posljednju se minutu ulazi s prednošću gostiju 19:20, a 30ak sekundi prije kraja Ivan Perišić pogađa za novo izjednačenje. Metalurg je uspio iskoristiti posljednju loptu i golom 5 sekundi prije kraja doći do važna 3 boda u borbi za odlazak na "Final 4". Najefikasniji u redovima pobjednika bili su strijelac pobjedonosnog gola Filip Mirkulovski s 4 gola koliko je zabio i Žarko Marković, a pobjedi je pridonio i golman Petar Angelov s 15 obrana. Kod Lovćena, Marko Drašković 6 golova, Igor Marković 5.

U Beogradu, Crvena zvezda nije uspjela stići do svoje druge pobjede u SEHA ligi. Jedini uspjeh do sad ostvarili su u Ljubuškom protiv Izviđača koji im se "osvetio" za to. U neizvjesnoj utakmici Ljubušaci su uspjeli doći do tri boda i ukupno 4. pobjede u SEHA ligi. Završilo je 26:24.

Borac m:tel pred svojim je navijačima svladao Bosnu BH Telekom s uvjerljivih 36:14. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je jedino bilo nepoznato s kojom će razlikom završiti. Do poluvremena su domaći imali +11, a do kraja utakmice tu su prednost poduplali ne smanjivši gas u niti jednom trenutku. Najefikasniji kod domaćina Mirko Mikić s 8 golova od čega 2 iz sedmerca te Vukašin Stojanović koji je zabio 7 od čega 4 iz  sedmerca.