Vardar PRO oprostio NEXE od Final 4, Borac M:TEL slavio u Nikšiću

U derbiju kola šanse NEXE-a za plasman u završnicu svedene na teoriju, Borac se pobjedom učvrstio na 6. mjestu

NEXE - Vardar

Samo pobjeda nad favoriziranim Vardarom PRO ostavljala je NEXE u igri za plasman na Final 4 SEHA lige. No gsti su sinoć pokazali zašto su vodeći sastav lige. Prema riječima ljudi iz Našica, nitko ih već dugo nije tako nadigrao u njihovoj dvorani. NEXE se držao u prvih 12 minuta do 4:4. Tada se gosti odvajaju na 2 razlike koje su domaći dva put do kraja poluvremena spuštali na -1, no svaki put kad bi se približili Vardar je odigrao čvrstu obranu te je znao naći riješenja u napadu. Utakmica je odlučena u prvih 10 minuta drugog dijela. Vardar radi seriju 5:1 i u tom trenutku svima je postalo jasno tko je pobjednik ov utakmice. Pokušavali su domaći do kraja na sve načine ublažiti poraz, uspjeli su u 50. minuti doći do -5 (18:23) no Vardar PRO zabija 3 uzastopna gola i sve što su Našičani do kraja uspjeli napraviti bilo je smanjiti poraz na -6 za konačnih 21:27. Kompletnu statistiku utakmice pronađite ispod ljestvice na naslovnici. Borac M:TEL osvojio je nova tri boda u Nikšiću. Favorizirani gosti od prve su se minute pokazali kao kvalitetniji sastav. Preuzeli su vodstvo i kontrolu utakmice, Sutjeska je prijetila u prvom dijelu, ali više od -4 (12:16) nisu uspjeli postići. Početkom drugog dijela domaći zabijaju dva gola i dolaze na -2. Tada trener gostiju Dragan Marković traži minutu odmora nakon koje njegovi igrači ubacuju u brzinu više i zasluženo ostvaruju novu pobjedu, završilo je s visokih 22:32. U pobjedničkim redovima najefikasniji Srđan Trivundža s 9 golova od čega 3 iz sedmerca, Marko Panić i Milan Đukić dodali su po 4. Kod domaćih, Mirko Majić 6 (2 iz sedmerca), a Radivoje Đođić 5 golova.