NEXE svladao Borac i sačuvao 5. mjesto

U izravnom dvoboju za 5. mjesto NEXE je u Našicama svladao Borac iz Banja luke 28:23

NEXE - Borac

NEXE je uspio zaustaviti Borac iz Banja luke u pohodu na 5. mjesto na kraju premijerne sezone SEHA lige. Bilo je vrlo zanimljivo u Našicama, a svakoj je momčadi pripalo po poluvrijeme. Borac je puno bolje otvorio utakmicu, i odmah preuzeo kontrolu igre i rezultata. Do prve prednosti gosti dolaze u 12. minuti, 4:6, da bi u 17. već bilo 5:9. NEXE se ipak budi, u 23. dolazi na gol zaostatka, 10:11, no do kraja prvog poluvremena Borac vraćča prednost na 3 gola, 12:15. Trener domaćih Kasim Kamenica u poluvremenu je pronašao načina kako razbuditi svoje i na parket je u 2. poluvremenu istrčala neka nova momčad. Već u prvih 5 minuta domaći postižu 4 gola i preuzimaju vodstvo. U 43. minuti već je 22:18 i Borac se više nije uspio vratiti. Sve je riješeno do 50. minute kada NEXE odlazi na +6, 25.19. Do kraja utakmice gosti su pokušali ublažiti pobjedu NEXE-a no to im nije uspjelo, završilo je 5 razlike za domaće, 28:23. Kompletnu statistiku utakmice pronađite ispod tablice na naslovnici.