Lovćen iznenadio Croatia osiguranje

Druga utakmica u dva dana nakon subotnjeg teškog ogleda protiv Metalurga u osmini finala Lige prvaka bila je previše za vodeću momčad SEHA lige. Lovćen je slavio 27:25

Lovćen - Croatia osiguranje

Čuda na Cetinju su definitvno moguća. Rukometaši Lovćena su ostvarili istorijsku pobjedu protiv Zagreba 27:25, pobjedu koju će generacije pamtiti jer je nakon Borca i Metaloplastike pao još jedan bivši šampion Evrope. U svega tri dana dvije najbolje hrvatske ekipe (Croatia osiguranje i NEXE) su položile oružje na junačkom Cetinju.

Sve je bilo kao nekada. Dvorana SC "Lovćen" krcata sat vremena prije meča, a stotinjak ljubitelja rukometa nije bilo u mogućnosti da uđe u dvoranu. Igrači Zagreba su od pune dvorane dobili aplauze sasvim zasluženo jer su prije tri dana obezbijedili plasman među osam najboljih na Starom kontinentu, a onda je "crveni" voz za 60 minuta protutnjao pored gostiju iz Zagreba.

Poveli su Cetinjani sa 3:1, da bi Kopljar sa dva gola izjednačio, a onda u 12.minutu najbolji na meču Ivan Perišić pogodio gol Šege za 6:5. Dva minuta kasnije gosti dolaze do prvog vođstva 6:7 preko Tončija Valčića. Igralo se zatim gol za gol Simić, Perišić i Lasica su držali Cetinjane u igri, da bi Jovetić u 28.minutu pogodio za novo vođstvo Cetinjana (13;12). Horvat je sa penala izjednačio, Perišić pustio novi projektil za 14:13, Josip Valčić uzvratio, a Igor Marković postavio rezultat poluvremena.

U nastavku kao da je postojala samo jedna ekipa na parketu. Lovćen je u odbrani predvođen Pejovićem i Lasicom igrao kao za goli život, Kopljar, Štrlek i drugovi nijesu imali rješenja za agresivnu odbranu, Perišić postiže tri vezana gola i u 47.minutu semafor ispisuje 23:20. Pokušali su gosti preko Kopljara i Špilera da se vrate u meč smanjili na 24:22 u 53.minutu, ali je u narednom napadu ponovo Perišić bio precizan. Grbović i Marković su u naredna dva minuta promašili tri zicera, ali ni tada domaći nijesu izgubili glavu. Odigrali su odlično u odbrani i na minut do kraj došli do 27:23 i već je tada slavlje moglo da počne.

Pero Milošević, trener Lovćena: Prezadovoljan sam. Čast nam je da pobijedimo Zagreb. Prije nas to je pošlo za rukom samo Tatranu u poslednjoj sekundi. Velika utakmica i bez Marka Draškovića odigrali smo fantastično. Odlično smo se spremili, taktički smo radili dobro.

Simić je ponovo odradio veliki posao, dok sam iskreno osjećao da će ovo biti veče Ivana Perišića. Dan prije utakmice sam razgovarao sa njim u teretani i dodatno ga motivisao da se ne zadovoljava samo sa

3,4 gola što je bio slučaj ranije. razočaran sam odnosom pojedinih medija prema nama. Sigurno da su ovi momci zaslužili večeras više kamera i u najmanju ruku direktan televizijski prenos. Da li nekome smeta to što Lovćen koji je ostao bez šest igrača, a doveo samo dva igra zapaženu ulogu u SEHA ligi. progutali smo mnogo toga i nastavili da igramo i treniramo. Sramota je da niko nije došao ovo da snimi jer je Zagreb bivši šampion Evrope i ekipa koja je trenutno među osam najboljih.

Vladimir Jelčić, pomoćni trener Zagreba: Čestitam domaćinu na odličnom rukometu i pobjedi. Očekivali smo tešku utakmicu na Cetinju gdje je uvijek bilo teško igrati. Imali smo sitnih problema, nijesmo došli sa Balićem. Pokušali smo da napravimo nešto više,ali smo ipak bili previše umorni od puta i napornih utakmica, nego nam to ne može biti alibi. Domaćin je dobrom igrom i fanatičnom borbenošću ostvario pobjedu.

CETINJE - SC "Lovćen". Gledalaca: oko 1.500. Sudije: Dimitar Mitrevski i Blagojce Todorovski (oba iz Makedonije). Sedmerci: Lovćen 5(4), Zagreb 8(7). Isključenja: Lovćen 8, Zagreb 8 minuta.

Lovćen: Simić (14 odbrana i sedmerac), Abramović, Lipovina, Jovetić 2, Kaluđerović, I. Marković 5(4), Stanković, Pejović, Radović 3, Popović, Latković, Perišić 8, Lasica 6, Grbović 3, N.Marković.

Zagreb: Šego (4 odbrane), Pešić (5 odbrana i sedmerac), Marić 1, Brozović, Kopljar 2, Matulić, Šprem, Špiler 2, Gojun 1, Ivić, Štrlek, Horvat 13 (7),  J.Valčić 3, Vukić, T.Valčić 3, Kaleb.