Pobjede Vardara i Meshkova - nema sigurnih za Final four

Lovćen- Izviđač

Dvije važne utakmice odigrane su jučer u SEHA ligi. U Skopju, pred 1000 navijača, Vardar je svladao CO Zagreb 26:23 ( 12:10 ). Iako su gosti dobro otvorili utakmicu i držali prednost u početnih desetak minuta, Vardar je podigao tempo i već na poluvremenu osigurao 2 gola prednosti. Duža klupa i više raspoloženih igrača donijeli su prevagu u nastavku. Kod domaćina, solidno je branio Martinović ( 12 obrana ), a Dobrivoje Marković je zabio 9 golova iz 11 pokušaja. Mnogo slabiji bili su Zagrebovi strijelci. Umor osjećaju mladi igrači, pa je tako Luka Stepančić pucao 2/10, a i vratari su uspjeli zajedno zaustaviti tek 10 udaraca. Jedini na visini zadatka, standardni Zlatko Horvat sa šutom 7/8.

Izviđač je očekivao mnogo od utakmice s Meshkovom, pobjeda bi značila priključak i nastavak borbe za ulazak u Final Four. Na žalost domaćina, Bjelorusi su samo uzeli ponuđeno. Izviđač je imao 13:6 u dvadesetoj minuti, 3 pogotka prednosti na poluvremenu, ali neobjašnjivi pad u nastavku odveo je goste do pobjede. Igrači Izviđača nisu iskoristili čak četiri od sedam sedmeraca, točnije, četiri obrane kaznenih udaraca upisao je Vladimir Božić, a od prvog vodstva, tek u 40. minuti dvoboja, Meshkov je na krilima Ljube Vukića ( 8/11 ) i Baranaua ( 6/7 ), stigao do vrlo vrijedne gostujuće pobjede, 27:31. Danas igraju Borac i Metalurg, a već za dva dana slijede novi obračuni, među kojima izdvajamo utakmice NEXE - Metalurg i Meshkov - Tatran.